.
۱۳۹۶/۰۳/۲۸

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی:

مشکل توقف کامیون های ترانزیتی در مرز دوغارون به طور موقت رفع شد

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی گفت: در دو هفته اخیر افزایش حجم تردد کامیون های ترانزیتی در پایانه مرزی دوغارون منجر به توقف بیش از حد کامیون ها و معطلی رانندگان شده بود که با انجام اقداماتی به صورت موقت این مشکل برطرف شد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی گفت: در دو هفته اخیر افزایش حجم تردد کامیون های ترانزیتی در پایانه مرزی دوغارون منجر به توقف بیش از حد کامیون ها و معطلی رانندگان شده بود که با انجام اقداماتی به صورت موقت این مشکل برطرف شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به خاطر تحولاتی که در کشور افغانستان به وجود آمده، تقاضا برای ترانزیت خروجی از ایران افزایش یافته و روزانه به 250 کامیون رسیده که برای اقتصاد استان مثبت است.
وی بیان کرد: با وجود این، محدودیت ها و کمبودهایی در هر دو سوی مرز دوغارون وجود دارد که پاسخگوی افزایش تردد کامیون های ترانزیتی نبوده و این مساله منجر به توقف و معطلی رانندگان شده است.
مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه مسیر خروجی استان به سمت افغانستان بسیار محدود است، خاطر نشان کرد: در دو هفته اخیر اقدامات موقتی برای تسهیل تردد کامیون ها انجام شد که شامل افزایش تجهیزات، نیروهای مرزبانی برای نظارت و نیروهای مربوط به کنترل گذرنامه می شود.
رسولیان خاطر نشان کرد: همچنین با سرکنسول ایران در افغانستان و رئیس اتاق بازرگانی آن کشور،‌ مذاکراتی انجام گرفت تا شرایط برای تردد کامیون ها در آن سوی مرز تسهیل شود.
وی گفت: در آن سوی مرز محدودیتی در تردد کامیون ها از سوی طرف افغانستانی وجود دارد که مربوط به خرابی یکی از باسکول های آنها می شود و این مساله میزان پذیرش کامیون های ترانزیتی را کاهش داده است.
مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: مرز دوغارون نیاز به تاسیسات و امکانات جدیدی از هر دو طرف ایرانی و افغانستانی دارد و باید فضا گسترش یابد و عبور و مرور ساماندهی شود تا کامیون های ترانزیتی با هر تعداد، مشکلی برای عبور از مرز نداشته باشند.
رسولیان گفت: به احتمال زیاد در جلسه شورای ساماندهی مبادی مرزی استان که هفته جاری برگزار می شود، در مورد تجهیزات و نیروهای مرز دوغارون مورد بررسی قرار می گیرد و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.
22 پایانه مرزی جاده ای و 10 پایانه آبی در کشور وجود دارد که چهار پایانه مرزی دوغارون، باجگیران، سرخس و لطف آباد در خراسان رضوی فعالیت دارند.
پایانه مرزی دوغارون پارسال رتبه سوم صادرات را در میان پایانه های مرزی کشور به خود اختصاص داد.
روزانه حدود 230 دستگاه کامیون از پایانه مرزی دوغارون وارد خاک افغانستان می شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
www.pishkhan.khorasan.ir