.
۱۳۹۶/۰۳/۲۹

معاون سیاسی،امنیتی و اجتناعی استاندار خراسان رضوی:

آموزش پیش از ازدواج برای زوجین مشهدی به مدت ۱۲ ساعت برگزار می شود

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه هماهنگی طرح ارتقای آموزش زوجین مراجعه کننده به مراکز بهداشتی بدو ازدواج شهر مشهد مقدس برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه هماهنگی طرح ارتقای آموزش زوجین مراجعه کننده به مراکز بهداشتی بدو ازدواج شهر مشهد مقدس برگزار شد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه با تاکید بر آموزش مهارت های زندگی در بین جوانان، گفت: توجه به  امر آموزش زوجین موجب کاهش طلاق در جامعه  شده و این طرح به جد در استان پیگیری خواهد شد.
وی افزود: در گام اول این طرح باید به صورت پایلوت در برخی مراکز و به صورت اختیاری برای زوجین  اجرا می شود و قطعا با اثر بخش بودن آن، به سایر مراکز مشهد مقدس تعمیم داده خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اساس برنامه ریزی ها در حوزه ی خانواده، سیاست های 16 گانه ی ابلاغی مقام معظم رهبری است، افزود: به منظور تقویت و استحکام بنیان خانواده، چرخه ی زندگی اعم از آموزش های پیش از ازدواج، برای ازدواج، خانواده های در آستانه ی طلاق و پس از طلاق ترسیم شده که باید با مداخله ی موثر و تقسیم کار منطقی بین دستگاه های متولی، در این راستا تلاش کنیم.
حسینی به مفهوم بار اضافی از منظر جامعه شناسی حانواده پرداخت و گفت: هنگامی که خانواده شکل می گیرد در واقع  یک سیستم شکل می گیرد. اعضای خانواده اجزای این سیستم هستند و نظامی سیستماتیک را شکل می دهند.
وی افزود: هر سیستمی با سیستم های پیرامون خود نیز ارتباطی نظام مند دارد، اگر ارتباط نظام مند خانواده با سیستم های پیرامون خود به درستی برقرار شود و اجزای سیستم خانواده نیز در درون خود ارتباط منظمی داشته باشند، اهداف خانواده محقق شده و با مفهومی به نام بار اضافی در خانواده مواجه نخواهیم بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه امروزه در خانواده های ایرانی با مفهوم بار اضافی مواجه هستیم، گفت: مفهوم بار اضافی در خانواده از دو منظر قابل بررسی می باشد. از یک سو همانگونه که می دانیم خانواده کارکردهای بسیاری از قبیل ایجاد شغل،  ایجاد پیوند عاطفی، پیوند نسلی و راهنمایی دارد و این کارکرد ها زمانی درست محقق می شود که نهاد های دیگری که در نظام وجود دارند به کمک خانواده بیایند.
وی افزود: وقتی سایر نهاد ها کارکرد خود را نتوانند به درستی ایفا کنند بار اضافی عدم کارکرد سایر نهاد ها بر دوش خانواده می افتد.
حسینی در ادامه گفت: در جامعه ایرانی بدلیل اینکه نهاد ها نتوانسته اند به نحو مطلوب نقش خود را ایفا نمایند همواره باری اضافی بر دوش خانواده ها نهاده شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه در درون خانواده ها علاوه بر این بار اضافه دیگری نیز تولید می شود گفت: از دیگر سو  اعضای یک خانواده  هر کدام نقشی دارند و اگر هر عضو نتوانند بخوبی از عهده آن نقش برآید بار اضافی عدم ایفای آن نقش بر دوش بخشی دیگر از اعضای خانواده می افتد
وی با بیان این که افراد خانواده باید مسئولیت خود در قبال جامعه و خانواده را پذیرا باشند و از تحمیل بار اضافه به یکدیگر خودداری کنند، خاطرنشان کرد: اجرای این آموزش ها می تواند به آشنایی خانواده از وظائف خود منجر شده و بار اضافی تحمیلی بر خانواده ها را کاهش دهد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
www.pishkhan.khorasan.ir