.
۱۳۹۶/۰۳/۳۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

اجرای ۸۴ پروژه مرتبط با آسیب های اجتماعی، جذب ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار را فراهم می کند

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی ساماندهی آسیب های اجتماعی استان، به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی ساماندهی آسیب های اجتماعی استان، به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه با اشاره به نقش موثر آموزش و پرورش در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی افزود: با توجه  به اینکه جدی ترین نهاد در این طرح آموزش و پرورش می باشد از 40 میلیارد ریال حدود ۱۰ میلیارد آن به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است.
 وی با بیان این که رویکرد دولت در حوزه آسیب های اجتماعی مورد تایید مقام معظم رهبری هم هست؛ اظهار داشت: خوشبختانه همین رویکرد دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی و امنیتی باعث شد در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری هیچ کدام از کاندیداها در این زمینه ورود نکنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی مشخص و تدوین شده است و خوشبختانه با توجه به همین نگرش و رویکرد شاهد اقدامات و برنامه های خوبی در این حوزه بوده ایم.
حسینی خاطر نشان کرد: در خراسان رضوی ۸۴ پروژه در قالب طرح تقسیم کار ملی با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برنامه ریزی و اجرا شده که حدود ۱۰ میلیارد آن به آموزش و پرورش اختصاص داده شد.
وی با اشاره به این که اگر در این حوزه عملکرد مطلوبی داشته باشیم امکان افزایش اعتبار طرح در سال جاری به رقمی در حدود ۴۰۰ میلیارد ریال نیز وجود دارد تاکید کرد: در این میان آموزش و پرورش با توجه به حساسیت فعالیت و جمعیت مخاطب خود با رویکرد سبب شناسانه نقش مهم تری نسبت به سایر بخش ها دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با یادآوری طرح جامع پیشگیری از آسیب های اجتماعی که در آموزش و پرورش پایه ریزی شده و اجرا می شود ادامه داد: این ساختار به دلیل حجم انبوه فعالیت هایی که در آموزش و پرورش وجود دارد طراحی شده و‌ امیدواریم این موضوع با قوت ادامه پیدا کند.
حسینی افزود: طرح جامع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش استان  با شناسایی وضع موجود از طریق برگزاری آزمون سلامت روان برای 80 هزار دانش آموز متوسطه اول، تحلیل آزمون، انجام تحقیقات کیفی و تهیه فرم های مشاوره ای لازم انجام شد.
وی تصریح کرد: این گام ها به شناخت وضعیت موجود کمک کرد و پس از آن اطلس آسیب های اجتماعی استان تدوین شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به نقش موثر ائمه جماعات مدارس در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: در استان 2400 امام جماعت روحانی در مدارس داریم که نقش آن ها در کنترل و کاهش مفاسد اخلاقی بسیار مهم  است و آموزش و پرورش می تواند آموزش های لازم برای این روحانیون را برگزار نماید.
حسینی در ادامه افزود: مجریان طرح تقسیم کار ملی در حوزه آسیب های اجتماعی  اعم از مسئولین دستگاه ها، دانش آموزان و  معلمان تجربیات ارزنده ای در این زمینه دارند که این تجربیات مفید می تواند جمع آوری شده و به دیگران منتقل گردد
وی زود بازده بودن، نو آورانه بودن، فراگیر بودن ، هم افزا بودن و قابلیت جذب کمک های مردمی داشتن را از مواردی دانست که می تواند در تخصیص اعتبار برای پروژه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش مهمی ایفا کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در ارزیابی دستگاه های اجرایی مجری تقسیم کار ملی این 5 شاخص نیز لحاظ شود و ارزیابی ها بر اساس این 5 شاخص صورت گیرد.
حسینی در پایان با اشاره به جلسه با مقامات آیسسکو در مراکش گفت: در راستای رویداد مشهد 2017 یکی از طرح های آیسسکو ارتقای کیفیت آموزش در جهان اسلام ومولفه های موثر در آن است که در صورت تمایل، آموزش و پرورش خراسان رضوی جهت اجرای این طرح می تواند به آیسسکو معرفی گردد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
www.pishkhan.khorasan.ir