.
۱۳۹۶/۰۴/۲۵

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

به زودی هفته فرهنگی در شهرستان ها، پارلمان مشورتی زنان و هر روستا یک تشکل کلید خواهد خورد

حسینی: بزودی هفته فرهنگی شهرستان های استان، پارلمان مشورتی زنان و هر روستا یک تشکل کلید خواهد خورد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: بزودی هفته فرهنگی شهرستان های استان، پارلمان مشورتی زنان  و هر روستا یک تشکل کلید خواهد خورد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی صبح در اجلاس فرمانداران استان که در شهرک صنعتی مشهد برگزارشد؛ یکی اساسی ترین مسئولیت فرمانداران به عنوان روسای شوراهای تأمین استان را  استقرار و حفظ امنیت  دانست.
وی افزود: با توجه به شرایط جهانی و تحرکات تکفیری ها، داعش و تهدیدات احتمالی،  فرمانداران مجموعه دستگاه های امنیت ساز را باید حساس، توانمند و هماهنگ نمایند تا دچار  اصل غافلگیری نشوند ونعمت بزرگ امنیت در جمهوری اسلامی ایران و در حوزه سرزمین شان لطمه نبیند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه  با اشاره به  نظام مند کردن مشارکت مردم در توسعه و رفع مشکلات، گفت: مزیت اصلی نظام های  سیاسی و  دولت ها  این است  که ارتباط  خود  را با بخش عمومی جامعه سازماندهی کنند و بهترین محور کار برای انجام  این مهم  گسترش کمی و کیفی تشکل های غیر دولتی است.
حسینی افزود: در این دولت و در استان خراسان رضوی  تعداد تشکل های غیر دولتی  73.5 درصد رشد را نشان می دهد و با راه اندازی 400 تشکل غیردولتی اکنون تعداد این تشکل ها به 939 تشکل رسیده است.
وی با اشاره به برنامه های سال جاری در حوزه تشکل ها گفت: رشد 15 درصدی کمی و 5 درصدی کیفی،افزایش 20 درصدی قلمرو اجتماعی تشکل ها، رشد  15 درصدی گسترش قشری، افزایش 20 درصدی ساماندهی و نظارت و ایجاد 8 شبکه تشکلهای غیردولتی  از برنامه های سال جاری می باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: 600 هزار نفر ساعت آموزش در راستای  تواناسازی تشکل ها و 25 درصد  توسعه تعامل و همکاری سازمانهای مردم نهاد با بخش دولتی  در سال جاری هدف گذاری شده است.
 حسینی تصریح کرد: در راستای مشارکت نظام مند مردم در امر توسعه،  طرح هر روستا یک تشکل غیردولتی را بزودی آغاز خواهیم کرد.
وی گفت: در راستای توسعه نهادهای مدنی و مشارکت اقشار در امر توسعه نیز  بزودی پارلمان مشورتی زنان در 3 شهرستان تربت حیدریه، بینالود و خواف راه اندازی و سپس تا آخر سال در تمامی شهرستانها این پارلمان شکل خواهد گرفت و در نهایت پارلمان مشورتی زنان استان راه اندازی خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در خصوص دوران تحول دولت یازدهم به دوازدهم نیز گفت: در این دوران نباید کوچکترین خللی در ارائه خدمات به مردم ایجاد  شود و در این راستا فرمانداران نقش اصلی را بر عهده دارند.
حسینی افزود: باید فرمانداران برنامه های عملیاتی خود را تدوین  و طی جلساتی  در دفتر معاونت این برنامه های عملیاتی مرور شود تا اولا در راستای برنامه های عملیاتی و راهبردی فرادستی و استان باشد و ثانیا اصلاح، تعدیل وتکمیل گردد.
وی در ادامه گفت: بزودی برنامه هفته فرهنگی شهرستان ها  با هدف شناخت فرهنگ بومی محلی خراسان، احساس هویت ملی و منطقه ای ، ایجاد همگرایی و شناخت ظرفیت های بومی محلی راه اندازی خواهد شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در این برنامه هر هفته به نام یک شهرستان نامگذاری می شود تا آن شهرستان از تمامی ظرفیت خود برای معرفی آثار تاریخی ، فرهنگی، اجتماعی استفاده نماید.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
www.pishkhan.khorasan.ir