.
۱۳۹۶/۰۶/۲۱

استاندار خراسان رضوی خواستار شد؛

توجه به شرکت های دانش بنیان برای ایجاد اشتغال

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان گناباد، برگزار شد.

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان گناباد، برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه بر لزوم بهره گیری بیشتر از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تاکید و اظهار کرد: ارتقاء دفتر نظارت گمرکی، افزایش ساعات پاسخگویی، بهره گیری بیشتر از ظرفیت  دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و دانش آموختگان دانشگاهی و ایجاد اشتغال پایدار برای این قشر ضروری است.
وی افزود: دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی موظف به اجرای طرح ها و برنامه های مصوب شوراها و کارگروه های اقتصادی مانند اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل هستند و در صورت هر گونه درخواست دستگاه های نظارتی، به مصوبات شوراهای استانی که با مسئولیت استاندار برگزار می شوند استناد شود.
استاندار خراسان رضوی از حمایت مدیریت عالی استان برای به نتیجه رسیدن پروژه هایی که در ایجاد اشتغال تاثیر به سزایی دارند خبر داد و بر این موضوع تاکید کرد.
رشیدیان تلاش برای تحقق هدف گذاری ایجاد 160 هزار فرصت شغلی در سال جاری را ضروری دانست و اظهار داشت: مدیران می بایست  آمار اشتغال ایجاد شده را رصد و موانع احتمالی برای تحقق آن را  به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان اعلام کنند.
وی تحقق این مهم را مستلزم تقویت  هم افزایی، همدلی و تعامل همه بخش های دولتی، خصوصی، عمومی، مسئولان و دست اندرکاران دانست.
استاندار خراسان رضوی گفت: باید ضمن استفاده مناسب از ظرفیت های اقتصادی هر منطقه، برای رفع مشکلات تولید و اشتغال به عنوان سیاست مهم دولت دوازدهم تلاش کرد.
رشیدیان با اشاره به اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه، تصریح کرد: طرح تکاپو یکی از این برنامه ها است که با تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و مهارت آموزی، رونق اشتغال کشور را به همراه دارد.
استاندار خراسان رضوی یکی از راهکارهای جدی رونق تولید و اشتغال را جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در استان دانست و تاکید کرد: برای اجرای پروژه ها نباید تنها به منابع و تسهیلات بانکی اتکا داشت.
وی در ادامه گردشگری و قنات قصبه را از ظرفیت های بسیار مهم توسعه و رونق اقتصادی گناباد ذکر و بیان کرد: باید با برنامه ریزی صحیح و کارشناسی همه اقشار مردم از مزیت های این بخش برخوردار شوند.
رشیدیان گفت: همچنین باید در کنار برندسازی، به بازاریابی هدفمند برای صادرات و فروش تولیدات در داخل و خارج کشور توجه خاص داشت.
استاندار خراسان رضوی در پایان هدف از برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها را شناخت ظرفیت های و سهم هر منطقه برای ایجاد اشتغال، توسعه، رونق اقتصادی و تلاش برای رفع تنگناها به منظور دستیابی به این اهداف ذکر کرد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس با نگاه تعادلی و شناخت و رصد دقیق مسائل و مشکلات بیشترین همدلی و هم افزایی را با دولت دوازدهم دارد. مصداق بارز آن رای اعتماد بالا و بی سابقه به وزرای پیشنهادی است.
حمید بنایی افزود: در این شرایط از دولت انتظار می رود با شناخت دقیق مسائل و مشکلات و بهره گیری بیشتر از ظرفیتهای منطقه برای توسعه و رونق اقتصادی تلاش کند.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد هم بر اصلاح نظام بانکی و جلوگیری از قاچاق کالا تاکید کرد و افزایش رونق اقتصادی را از طریق پرداخت تسهیلات زودبازده در این شهرستان خواستار شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۶۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
www.pishkhan.khorasan.ir