.     .     .
۱۳۹۶/۱۰/۲۰

حضور استاندار خراسان رضوی در مراسم نخستین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی در مشهد مقدس

استاندار خراسان رضوی در مراسم نخستین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مشهد مقدس شرکت کرد.

 
استاندار خراسان رضوی در مراسم نخستین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مشهد مقدس شرکت کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، آیت الله هاشمی رفسنجانی را مرد روزهای سخت، مفسر قرآن و مردم عمل توصیف و بیان کرد: آن مرحوم مردی همه جانبه بود که برای اعتلای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و مردم از همه چیزش گذشت.
وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی کمتر فردی جرات و جسارت این را داشت که در کنار مردان بزرگی مانند شهیدان مفتح، مطهری و بهشتی جریان انقلاب را در تهران و در روزهای سخت ستمشاهی هدایت کند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در روزهای سخت تجمعات، در روزهای سخت پیروزی انقلاب اسلامی و روزهای بعد از ورود امام راحل به کشور و به ویژه در روزهای سخت جنگ در کنار باقی مسئولان و شهدای بزرگ انقلاب تلاش بسیاری کرد. در دوران ریاست جمهوری نیز آن همه خسارت ناشی از جنگ را با تدبیر و جمع کردن نیروهای انقلابی جبران نمود.
رشیدیان گفت: شاید مردم کمتر سالهای سختیهای هاشمی را دیده بودند به ویژه نسل جوان بیشتر با آقای هاشمی بعد از انقلاب آشنا هستند و از زمان فرماندهی جنگ، از سفرهای پنهان ایشان به عنوان فرماندهی قرارگاه خاتم به صحنه های جنگ و حتی خطوط مقدم و تبادل نظرها و تصمیم گیریهای سخت کمتر اطلاع دارند.
استاندار خراسان رضوی افزود: آقای هاشمی مرد تصمیم گیریهای روز سخت بود و کسی بود که برای پیشبرد نظام جمهوری اسلامی و مشکلات مردم از همه چیزش گذشت و تصمیمات لازم و درست آن مرحوم در بسیاری از موارد سخت جنگ به واقع راهگشا بود.
وی ادامه داد: آقای هاشمی رفسنجانی به واقع مظلوم بود. در زمان دولت قبل که جسارتها و تهمتهای زیادی به وی زده شد، مردی بود که در مقابل همه آنها صبر و سکوت کرد و هیچ جا لب به شکوه نگشود. بارها در مجالس مختلف صحبتهایی می شد و افرادی لب به گلایه می گشودند اما آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان می کردند که خط قرمز من انقلاب و رهبری است.
رشیدیان  گفت: ارثیه ای که آقای هاشمی رفسنجانی برای این ملت گذاشتند صبوری، پایمردی، ارزشهای انقلاب و رهبری است.
این مراسم امروز عصر چهارشنبه 20 دی ماه از ساعت 18 تا 20 در حسینیه فرهنگیان واقع در خیابان امام خمینی (ره) کوچه ثبت برگزار شد .
گفتنی است؛ سخنران این مراسم حجت‌الاسلام نقویان بود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۹۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید