.     .     .
۱۳۹۶/۱۰/۲۰

استاندار خراسان رضوی:

هیچ دغدغه ای برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم نداریم

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه ستاد تنظیم بازار استان برگزار شد.

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه ستاد تنظیم بازار استان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه گفت: هیچ دغدغه ای برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم بویژه کالاهای اساسی در استان وجود ندارد.
وی با تاکید بر این که به شدت با افزایش قیمت های غیر منطقی برخورد می شود؛ افزود: نگرانی هایی که برخی افزایش قیمت کالاها در بازار ایجاد می کند، بیش از واقعیت های بیرونی آن است.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: باید برای دغدغه ای که امروز از سوی رهبرمعظم انقلاب و نیز طی روزهای گذشته توسط رئیس جمهوری و سایر مسئولان نظام مورد تاکید قرار گرفت یعنی نگرانی مردم در این حوزه از سوی همه مسئولان یک کار جهادی و فوق العاده انجام شود.
رشیدیان عنوان کرد: امروز مساله گرانی، دغدغه ای جدی به ویژه برای قشرهای کم درآمد است که محور و پایه های نظام هستند؛  می باشد.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت صنوف و اتحادیه ها در حوزه نظارت و کنترل بازار، گفت: اگر در بخشی احساس شود قیمت و شرایط بازار توسط اتحادیه ها قابل کنترل نیست و نرخ  به صورت جهشی ارتقا یابد بر اساس مصوبه چهارم دی ماه  ستاد تنظیم بازاربه شدت برخورد می شود.
 استاندار خراسان رضوی گفت: این برخوردها می تواند در قالب اقدامات سلبی توسط تعزیرات حکومتی و بازرسی و یا ایجابی یعنی از طریق  راه اندازی بازارهای عرضه مستقیم اقدام، تا نرخ ها تعدیل شود.
رشیدیان تصریح کرد: در این راستا باید اقدامی موثر و هماهنگ بین همه دستگاه های مسئول از تامین کننده کالاهای ضروری و مورد نیاز مردم تا شبکه های توزیع کلان و خرد صورت گیرد تا دغدغه مردم در این حوزه برطرف شود.
 وی افزود: تا پایان فروردین ماه نیز بر اساس تصمیم دولت اجازه هیچ افزایش قیمتی در کالاهای مصرفی و خدمات حمل و نقل داده نمی شود.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: باید به گونه ای عمل شود که مردم نسبت به قدرت خرید و تامین مایحتاح عمومی شان هیچ نگرانی نداشته باشند.
 رشیدیان اظهار کرد: تلاش در این زمینه وظیفه تمامی دستگاه هاست و باید از مرحله تولید تا توزیع در تمامی کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، به درستی تدبیر و مدیریت شود .
وی با تاکید بر ضرورت مدیریت بازار کالاهایی پرمصرف همچنین با اشاره به اعمال ممنوعیت واردات برنج خارجی در کشور هم گفت: در صورتی که برای تامین نیاز شب عید نیاز به واردات باشد باید دستگاه های مسئول از هم اکنون با پیش بینی نیاز نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام کرده و با شرط حمایت از تولید کنندان داخلی برنج مورد نیاز استان برای این ایام تامین شود.
استاندار خراسان رضوی با بیان این که یکی از دغدغه های مدیران برای این ایام تامین کالاهای اساسی و پر مصرف است، افزود: بر اساس گزارش های دستگاه ها به جز گوشت قرمز در سایر موارد در استان مازاد مصرف وجود دارد.
رشیدیان تاکید کرد: در حوزه گوشت قرمز هم با تلاشی که دستگاه های مربوطه برای ماه های پایانی سال انجام می دهند این دغدغه رفع می شود و با توجه به تدبیر صورت گرفته گوشت سفید مرغ و ماهی می تواند جبران کمبود در این حوزه را نماید.
 وی در ادامه گفت: باید طی نشستی بین بخش های دست اندرکار هماهنگی کاملی بین دستگاه های نظارتی و کنترلی بر بازار و نوع نظارت و نحوه مداخله آنان با مشارکت صنوف و اتحادیه ها ایجاد شود.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در واقع هدف ما در ستاد تنظیم بازار، حمایت از هر سه بخش تولید کننده داخلی ، شبکه توزیع و نیز مردم است تا کالای با کیفیت با قیمت مناسب در اختیارشان قرار گیرد.
رشیدیان با اشاره به موضوع تامین میوه شب عید نیز تاکید کرد: جهاد کشاورزی برای ذخیره سازی میوه برای ایام پایانی سال اقدام کرده در عین حال باید نسبت به تامین میوه با کیفیت و حجم و میزان مورد نیاز استان با محاسبه درصدی بیشتر برای اطمینان خاطر ذخیره سازی انجام شود.
وی تصریح کرد: در این میان مردم، توجه داشته باشند که گاه افزایش قیمت هایی که مطرح می شود خیلی واقعی نیست و حجم تغییرات قیمت ها طی سال های اخیر نسبت سال های قبل از آن خیلی محسوس نیست.
 استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در عین حال این  امر به این مفهوم نیست که ما از زیر بار مسولیت نظارت و کنترل قیمت ها شانه خالی کنیم .
رشیدیان افزود: تلاش می شود با همت دستگاه های اجرایی و نیز اطلاع رسانی شفاف، این گرانی رفع و حساسیت ها در این حوزه مرتفع شود و در این راستا همه موظفیم برای زندگی توام با آرامش و تامین نیازمندی های مردم تلاش کنیم و همینگونه هم خواهد بود.
وی از مسئولان دستگاه ها و نهادهای مرتبط تامین کننده ، بخش های  نظارتی و بازرسی و نیز مجموعه های غیر دولتی دخیل در این امر چون اتحادیه ها و صنوف خواست اطلاع رسانی شفاف و مستمری در این رابطه به مردم داشته باشند تا نگرانی و دغدغه های مردم در موضوع گرانی رفع شود.
 استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به بحث مطالبات چغندرکاران و موضوع  شکر ابراز امیدواری کرد : پرداخت ها وجوه چغندرکاران از روز شنبه آینده آغاز شود ضن آنکه تلاش چغندرکاران و تولید با کیفیت آنها ارزشمند است و باید این وجوه سریعتر تسویه شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۹۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید