.     .     .
۱۳۹۶/۱۰/۲۱

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی خبرداد:

کاهش ۱۲ میلیارد دلاری کشفیات کالاهای قاچاق در کشور

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی از کاهش بیش از ۱۲ میلیارد دلاری کشفیات کالاهای قاچاق در کشور خبرداد.

 دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی از کاهش بیش از 12 میلیارد دلاری کشفیات کالاهای قاچاق در کشور خبرداد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد ابراهیم افشاری در کمیسیون مشترک برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان های بردسکن ، کاشمر، خلیل آباد و مه ولات که به میزبانی بردسکن برگزار شد؛ گفت: کشفیات کالاهای قاچاق از سال 82 تا 92 در کشور روند رو به رشدی داشته است به طوری که از دو میلیارد دلار در سال 82 به 25 میلیارد دلاردر سال 92  افزایش یافت.
وی تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون رقم کشفیات کالاهای قاچاق در کشور به 12.5 میلیارد دلار کاهش یافته که در طول تاریخ کشور بی سابقه بوده است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی افزود: کارمبارزه با کالاهای قاچاق در دولت تدبیر و امید از یک کار عامیانه به یک اقدام عالمانه تبدیل شد و اولویت کاری همه دستگاه ها دراین حوزه  پیشگیری است.
افشاری تاکید کرد: با این که ظرف 10 سال اخیر عوامل قاچاق در خارج و داخل کشور سازمان یافته بودند اما با اقدامات انجام شده بسیاری از تشکل های سازمان یافته آن ها با ورود نیروهای اطلاعاتی  شناسایی شدند.
وی همچنین گفت: درحوزه مبارزه باقاچاق  فراورده های سوختی در سال 92 روزانه 247 میلیون لیترسوخت قاچاق می شد که این رقم در سال 95 به 176 میلیون لیتر در روزکاهش پیدا کرد و با اجرای طرح پیمایش 12 میلیون لیتر مصرف ناوگان حمل و نقل دیزلی کشور در روزکاهش پیدا کرده است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی به افزایش درآمدهای گمرکی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دراین حوزه توانستیم درآمدهای گمرکی را از هفت هزار و 500 میلیارد تومان به 18 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.
افشاری با اشاره به این که شهرستان های بردسکن، مه ولات و خلیل آباد اداره تعزیرات حکومتی ندارند و زیر نظر اداره تعزیرات حکومتی کاشمر هستند، گفت: این مشکلی است که در استان داریم و فعلا به خاطر کمبود نیرو امکان تاسیس اداره در این شهرستان ها مهیا نیست .
وی همچنین از راه اندازی دادگاه تجدید نظر در حوزه کالاهای قاچاق در مشهد نیز خبر داد و با بیان این که بردسکن در دروازه خراسان رضوی قرار گرفته و ایستگاه ایست و بازرسی درونه این شهرستان یکی از قرارگاه های فعال مقابله با کالاهای قاچاق در استان است، از حمل یک دستگاه کانکس با تجهیزات طی هفته آینده به این ایستگاه بازرسی خبرداد.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی با اشاره به درخواست فرمانداران شهرستان های بردسکن، کاشمر و خلیل آباد مبنی بر احداث یک انبار برای کالاهای قاچاق کشف شده قول مساعد داد از طریق اعتبارات سال آینده این کار مهم اجرایی شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید