.     .     .
۱۳۹۷/۰۴/۱۹

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور :

نقش محوری روابط عمومی ها در جنگ رسانه ای برای بازگرداندن اعتماد به جامعه

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط بین الملل وزارت کشور گفت : نقش روابط عمومی در جنگ رسانه ای کنونی که دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی به راه انداخته برای بازگرداندن اعتماد به مردم و جامعه بسیار مهم و محوری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، رمضان شجاعی کیاسری در کارگروه روابط عمومی استانداری های منطقه پنج کشور در مشهد افزود : ابزار اصلی آمریکا در جنگ اقتصادی که علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته رسانه است و از این طریق اهداف شوم خود را علیه این نظام پیگیری می کند.
وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی ها در خطد مقدم این جنگ ونبرد رسانه ای هستند ، افزود باید اطلاع رسانی شفاف ، درست و به موقع به مردم انجام شود و در عین حال نقطه نظرات ، دیدگاه ها و انتظارات مردم هم به درستی به مدیران انتقال یابد .
وی با بیان اینکه مدیران دستگاه های اجرایی و روابط عمومی ها زمانی موفق خواهند بود که ارتباط و تعامل نزدیکی با رسانه ها و به تبع آن با مردم داشته باشند ، ادامه داد : باید در این تعامل ،نخست بر محور اطلاع رسانی تاکید شود و در این راستا نیازهای خبری آنی و آتی هر دو دیده شود وبه گونه ای که هم از خدمات و عملکردهای انجام شده اخبار و گزارش های خبری و تصویری و غیره تهیه و به جامعه منعکس شود و هم نسبت به آنچه که در دست انجام و پیش روست باید اطلاع رسانی شود تا همراهی مردم را برای تحقق اهداف و توسعه جامعه داشته باشیم .
وی ادامه داد : وظیفه دیگر روابط عمومی ها در کنار اطلاع رسانی، جریان سازی خبری است که برای تبیین و توضیح و تشریح آنچه که اطلاع رسانی می شود از ظرفیت های مختلف بهره گیرد.
وی عنوان کرد : خنثی سازی اخبار کذب ، شایعات ، توطئه های رسانه ای وتبلیغات روانی که علیه دولت و نظام و در راستای تشویش اذهان و بهم ریختن افکار عمومی صورت می گیرد از دیگر محورهای تعهد روابط عمومی هاست که با اقدام سریع ، واکنش به موقع کارشناسانه می تواند نقش موثری در کمک به دولت و کشور داشته باشد.
وی تبلیغات را از دیگر ضرورت هایی خواند که در جنگ تبلیغاتی – رسانه ای امروز دشمن باید مورد توجه قرار گیرد دشمنی که اعتماد مردم را به نظام و کشور هدف قرار داده و تمام تلاش خود را در ناکارآمد جلوه دادن نظام و کشور و سلب این اعتماد انجام می دهد زیرا به خوبی دریافته که رکن قدرت و قوت این نظام پشتوانه و حمایت مردمی است.
کیاسری افزود : ما باید با تبلیغات صحیح ، شفاف و واقعی از اقدامات دولت و نظام این توطئه ها را خنثی و اعتماد مردم را به نظام تقویت کرده و ارتقا دهیم .
در این جلسه احمد آزرم نیا معاون بین الملل وحمید رضا شمس مسئول هماهنگی امور استان های مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشورو فاطمه جوان رئیس اداره سازمان ها و مجامع بین المللی این مرکز حضور داشتند.
این نشست ویژه مدیران کل روابط عمومی استانداری های خراسان رضوی ، شمالی ، جنوبی ، سیستان و بلوچستان ، کرمان و یزد بود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید