.     .     .
۱۳۹۷/۰۴/۲۱

مدیر کل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی :

پوشش زنان خراسان رضوی بهتر از متوسط کشوری است / وضعیت مطلوب حجاب در ادارات

مدیر کل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت : بر اساس ارزیابی های انجام شده از سوی یک مجموعه پژوهشی در کشور وضعیت پوشش زنان استان ۱۷ درصد از متوسط کشوری بهتر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، فرشته سلجوقی امروز در حاشیه راهپیمایی حجاب وعفاف در مشهد افزود : این موضوع بیانگر آن است که این خطه به عنوان پایتخت معنوی ایران و نیز به عنوان یک قطب در حوزه حفظ حجاب و عفاف می تواند عمل کند.
وی با بیان اینکه عفاف مقدمه حجاب است، اظهار کرد : این دو موضوع فقط به حوزه زنان معطوف نیست وهمه آحاد جامعه باید بدان ملتزم باشند .
وی تصریح کرد : در این میان حجاب برای زنان در واقع مجوزی است که اسلام برای ورود آنان به مجامع و فعالیت در تمامی ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داده و شبهه هایی که امروز در این حوزه وارد می شود و قابل توجه است برای تخریب نقش زنان ما و توانمندی های آن و به حاشیه راندن ظرفیت های بالای آنان است.
وی در ادامه با بیان اینکه درادارات دولتی هم در سطح استان وضعیت حجاب مناسب است ، گفت : بر اساس ارزیابی هایی که انجام شده و می شود ، مشکلی در این زمینه وجود ندارد .
سلجوقی در موضوع استفاده بانوان از پوشش ولباس های سنتی در ادارات گفت : استفاده از پوشش های سنتی و اشکال و تنوع آن در لباس فرم ادارات به طور قطع با همراهی وهمکاری بیشتر زنان مواجه خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت های قابل توجه خراسان رضوی ، گفت : لباس های محلی از پوشیده ترین ، زیباترین و مناسبت ترین پوشش ها از نظرتطبیق با وضعیت آب هو و اقلیم منطقه است ودر استان که کریدور اقوام است پیرامون این لباس ها پژوهش های لازم انجام شده و هم اکنون تشکل های فعالی در این حوزه در استان داریم .
وی عنوان کرد : باید این لباس های محلی دوباره بازبینی و بازشناسی شد و مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به اینکه بحث بازگشت به خویشتن و ارزش های گذشته خود و دارای ویژگی های بسیار برجسته ای است می تواند به حوزه پوشش های امروز جامعه ما هویت و نشاط و پویایی ویژه دهد.
مدیر کل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی افزود : این پوشش ها در عین پوشیدگی ، تنوع رنگ ، مدل ، زیبایی های بسیار و تناسب با محیط وموقعیت و نوع فعالیت زنان هیچ محدودیتی هم برای زنان ما ایجاد نکرده و نمی کند و باید از این ظرفیت فرهنگی خود بهره مناسب بگیریم.
وی ادامه داد : در این پوشش تنها ملاحظه ای که باید داشت قیمت تمام شده است که طراحان ما با تکیه بر تولیدات داخلی لباس های محلی متناسب با نیاز و شرایط و ذایقه امروزی با محوریت حفظ حجاب را تولید کنند که قیمت مناسبی داشته باشد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید