.     .     .
۱۳۹۸/۰۵/۲۷

استاندار خراسان رضوی:

فرهنگ و اقتصاد را از هم جدا نمی دانیم / علمای دین در مسیر گسترش فرهنگ اقتصادی گام بردارند

استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ و اقتصاد را از هم جدا نمی دانیم لذا انتظار می رود؛ علمای دین در مسیر گسترش فرهنگ اقتصادی گام بردارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در دیدار اعضای کارگروه تدوین سند فرهنگی و دینی مشهدالرضا(ع) که در محل دفتر استاندار انجام گرفت، با تبریک دهه امامت و ولایت اظهار کرد: در سند هویت دینی و فرهنگی شهر مشهد اهدافی تعیین شده است که باید در مسیر تحقق آن ها گام برداشته شود اما باید توجه داشت که در حال حاضر سرعت آسیب های اجتماعی بیشتر از اقدامات ما در این حوزه است.
وی افزود: برای اجرایی شدن این سند باید به سمت بدنه و متن مردم برویم تا شاید با ایجاد علاقمندی در بین آحاد جامعه کار جلو برود.
رزم حسینی ادامه داد: قبل از آنکه این سند در شورای فرهنگ عمومی مطرح شود باید بر روی آن اجماعی صورت گیرد لذا پیشنهاد می کنم از ظرفیت دانشگاه ها برای بررسی مجدد و تکمیل طرح استفاده شود.
وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم استان را با خردورزی بیشتر اداره کنیم، دانشگاه ها را در تدوین طرح های اجرایی مشارکت داده ایم لذا برای تکمیل سند هویتی شهر مشهد هم باید نظر گروه های مرجع استانی مدنظر قرار گیرد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برای ایجاد یک طرح جامع باید به همه آسیب ها نگاه شود، افزود: ما از این طرح هم استقبال و هم حمایت می کنیم اما برای دستیابی به موفقیت باید آن را در معرض نقد گذاشت و برای آن هوادار جذب کرد.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه ما از کار اقتصادی به مطالبات فرهنگی رسیده ایم، خاطرنشان کرد: فرهنگ و اقتصاد را از هم جدا نمی دانیم و معتقدیم که باید در راستای ترویج فرهنگ اقتصادی گام برداشته شود.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای مهرماه طرح نجات را در 8 محله حاشیه شهر مشهد به صورت گام به گام اجرایی خواهیم کرد تا با مشارکت همه دستگاه های اجرایی، زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فراهم شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۰۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید