.     .     .
۱۳۹۸/۰۵/۲۹

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

مکاتبه با رئیس کل بانک مرکزی برای ابلاغ سهمیه تسهیلات اشتغالزایی به بانک های استانی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از مکاتبه با رئیس کل بانک مرکزی برای ابلاغ سهمیه خراسان‌رضوی از تسهیلات اشتغالزایی به بانک‌های استانی خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در چهارمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: روز گذشته با موضوع تسهیلات ماده ۱۸ قانون بودجه در جلسه ای با معاونین وزیران صنعت و کار مذاکراتی را انجام دادیم و مقرر شد بعد از جمع بندی تخصیص لازم انجام شود.
وی افزود: امروز هم با امضای آقای رزم حسینی نامه ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی ارسال شد و درخواست کردیم که سهمیه های استان از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه به بانک های استانی ابلاغ شود.
وی گفت: در عین حال ما پروژه های استانی مورد نظر را جمع بندی کردیم تا به محض تخصیص تسهیلات کار شروع شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در حوزه اشتغال‌زایی فقط به اعتبارات مرکز اکتفا نشده است و در این راستا کمیته تامین مالی را در استان فعال کردیم تا هر واحدی واقعا اقتصادی باشد از منابع داخلی اعتبارات لازم تامین شود مگر این که سقف پروژه های مورد نظر نیاز به رقم زیادی داشته باشند.
وی اظهار کرد: گزارش چهار ماهه عملکرد بانک ها نشان می دهد درصد پرداخت تسهیلات در حوزه های کشاورزی و صنعت نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و این یعنی رویکرد ما رویکرد تولیدی محور بوده است.
گفتنی است؛ در این جلسه برای رفع مشکل حدود 17‪ واحد تولیدی تصمیماتی گرفته شد. از این ۱۷ واحد دو واحد مشکل تامین ارز داشتند که قرار شد از طریق ستاد تسهیل ملی کار آنها پیگیری شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید